घर जानका लागि एयरपोर्ट पुगेकी यी महिला गलत विमानमा चढ्दा अर्कै देश पुगिन्

ByRocket Reporter

१७ मंसिर २०७९, शनिबार ०४:४५ १७ मंसिर २०७९, शनिबार ०४:४५ १७ मंसिर २०७९, शनिबार ०४:४५

घर जानका लागि एयरपोर्ट पुगेकी एक महिला गलत विमानमा चढ्दा अर्कै देश पुगेकी छन् ।मेक्सिकोकी ती महिला गलत विमानमा चढेकाले नर्थ अमेरिका पुगिन् । २९ वर्षीया मेरिजोस गङ्बोआले विमानमा चढ्दा २ पटक बोर्डिङ पास चेक भएको थियो ।

तर विमानका कर्मचारीले ख्याल नगर्दा उनी अर्कै देश पुगिन् ।विमानमा ३ घण्टा यात्रा गरेपछि उनी नर्थ अमेरिका पुगिन् । त्यहाँ उनलाई स्थानीय सुरक्षाकर्मीको जिम्मा लगाइएको अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन् । उनले टिकटक भिडियो बनाउँदै घटनाबारे जानकारी दिएकी छन् ।

यो पनि -त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल(टिआइए) मा यान्त्रिक परीक्षण उडान ‘क्यालिब्रेसन फ्लाइट’ सम्पन्न भएको छ ।अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा जडान गरिएको ‘लोकलाइजर’लगायत उपकरणको परीक्षणका लागि एरोथाईको जहाजले दुई दिन यान्त्रिक उडान गरेको विमानस्थलका महाप्रबन्धक प्रेमनाथ ठाकुरले जानकारी दिए ।

उनका अनुसार विमानस्थलको धावनमार्गको उत्तरतर्फ हालै लोकलाइज जडान गरिएको छ । लोकलाइजरले जहाजलाई सेन्टरलाइन देखाउँछ । ‘सेन्टरलाइजरले सही काम गरेको छ कि छैन र यसको उपयोगिता’ बारे यान्त्रिक उडानमार्फत सम्पूर्ण परीक्षण गरिएको छ ।

लोकलाइजर जडानपछि विमानस्थलमा जहाज अवतरण सहज हुने विमानस्थलले जनाएको छ ।नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण (क्यान) का प्रवक्ता जगन्नाथ निरौलाका अनुसार लोकलाइजरसहित विमानस्थलमा जडान गरिएका सम्पूर्ण सञ्चार प्रणालीको दुई दिनसम्म यान्त्रिक उडानमार्फत परीक्षण गरिएको छ ।

बिहीबार र शुक्रबार यान्त्रिक उडानका क्रममा विमानस्थलको नियमित उडान सामान्य प्रभावित भएको थियो । यसअघि मङ्सिरको पहिलो साता एरो थाईको जहाजले अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा दुई दिन यान्त्रिक उडान गरिएको थियो । नवनिर्मित पोखरा क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको मङ्सिर ५ देखि ११ सम्म यान्त्रिक उडान गरिएको थियो । पोखरा, काठमाडौँसहित देशका अन्य विमानस्थलमा पनि यान्त्रिक उडान गरिनेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *