अमेरिकासँग इरान हार्दा खुसी मनाउने व्यक्तिलाई प्रहरीले गो’ ली हानेर मा’ रिदियो

ByRocket Reporter

१५ मंसिर २०७९, बिहीबार ०६:१३ १५ मंसिर २०७९, बिहीबार ०६:१३ १५ मंसिर २०७९, बिहीबार ०६:१३

इरानमा विश्वकप फुटबलको खेलमा अमेरिकासँग पराजयको उत्सव मनाउने क्रममा सुरक्षाकर्मीले गो’ ली हानेर एक व्यक्तिको ह’ त्या गरेको दाबी गरिएको छ ।बीबीसीलाई प्राप्त जानकारीका अनुसार उत्तरी इरानमा सरकार वि’ रोधी प्रदर्शनकारीहरूले सार्वजनिक रूपमा देशको फुटबल टोली विश्वकपबाट बाहिरिएकोमा उत्सव मनाइरहेका थिए।

मंगलबार राति बन्दर अन्जालीमा कारको हर्न बजाएपछि मेहरान सामकको निधारमा गो’ ली लागेको केही कार्यकर्ताले बताएका छन् ।केही अन्य शहरहरूका भिडियोहरूमा भीडहरू सडकमा नाच्दै र गाउँदै देखिएका छन्। धेरै इरानी नागरिकहरूले कतारमा आफ्नो फुटबल टोलीलाई समर्थन गर्न अस्वीकार गरे।

वास्तवमा, यी मानिसहरू विश्वास गर्छन् कि यो टोली इ’ स्लामिक गणतन्त्र इरानको प्रतिनिधित्व गर्दैछ। इरानको आधिकारिक मिडियाले टोलीमाथि अनावश्यक दबाब दिएकोमा देशभित्र र बाहिरका विपक्षी शक्तिहरूलाई दो’ ष दिइरहेको छ। समूह चरणको अन्तिम खेलमा इरानको टोली अमेरिकासँग १–० ले पराजित भएको थियो ।

फुटबल खेलाडीहरूले पनि देशमा प्रदर्शनकारीहरूसँग ऐक्यबद्धतामा इङ्गल्याण्ड विरुद्धको पहिलो खेल अघि राष्ट्रिय गान गाउन अस्वीकार गरे। १० साताअघि महसा अमिनी नामकी २२ वर्षीया युवतीको प्रहरी हिरासतमा मृ’ त्यु भएपछि इरानमा देशभर प्रदर्शन भइरहेको छ ।

युवतीले राम्रोसँग हिजाब नलगाएको भन्दै हिरासतमा लिइएको दाबी गरिएको थियो । तर, इरानी प्रशासनले अमिनीको हृदयघातका कारण मृ’ त्यु भएको जनाएको छ ।विश्वकपमा अमेरिकासँगको खेलमा इरानले हार्दा इरानीहरुले खुशियाली मनाएका छन् ।सरकार विरोधी प्रदर्शनकारीहरूले

सार्वजनिक रूपमा इरानको राष्ट्रिय फुटबल टोली विश्वकपबाट बाहिरिएकोमा उत्सव मनाएका हुन् ।इरानको विश्वकपमा अमेरिकासँगको पराजय तेहरान र अन्य इरानी शहरहरूमा जयजयकार र उत्सवले भरिएको थियो, किनकि प्रदर्शनकारीहरूले खेलबाट इरानले हार्दा शासनलाई प्रहारको रूपमा स्वागत गरे।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *